Reference

Petr Kareš, 34 let

Jsem profesionální sportovec, který vyžaduje specializovaný a individuální přístup trenéra k mé přípravě a není pro mě tak lehké najít kvalitní trenéry, kteří by dokázali dlouhodobě rozvíjet můj sportovní výkon. Jan Frána je ale jeden z těch mála, jejichž přístup nevychází z předem naučených postupů, ale každý svůj trénink staví podle aktuální potřeby svého klienta. Ať již šlo o fázi přípravy nebo předzápasového ladění formy, vždy jsem z tréninku odcházel s pocitem dobře vykonané práce a motivací do tréninků dalších. Honza nepečuje jenom o Vaše tělo, ale i psychickou pohodu během a po tréninku a to je možná ještě o kousek důležitější, než fyzické cvičení samo. Jan Frána je profesionál, kterému se můžete svěřit jako začínající cvičenec i profesionální zápasník a on Vám ze sebe dá to nejlepší.

Richard Kočí, 60 let

Návrh napsat něco o mých zkušenostech z fitka byla jistá výzva. To proto, že ještě donedávna samotné slovo posilovna ve mně vyvolávalo něco mezi lehkou nevolností až silnou averzí. Ne kvůli fyzickému výkonu, jako spíše mé neschopnosti identifikovat se s prostředím. Bohužel s výjimkami to trvá dodnes. Ale hezky popořadě. Když jsem před lety přemohl svou averzi a objevil se „na zkoušku“ v posilovně, osud byl ke mně zcela jistě štědrý. Nadělil mně osobního trenéra jménem Honza: mistra kickboxu, samé svaly a vlídný úsměv k tomu. Můj prvotní záměr dát si pár lekcí s trenérem a potom hurá na to sám se pozměnil na několik let společného trénování. Nebudu vychvalovat metody pana magistra, o to se postarají jiní. Nebudu je vychvalovat, byť jsou vynikající. Pro mne vyjímečnost tréninku spočívala nejenom v odbornosti  tréninku samého, ale to mezi řádky. To něco navíc. Před a po. To patří do zcela jiné kategorie. To se nedá naučit, s tím se člověk narodí. To je osobnost Honzy Frány. Jeho povaha, jeho přístup, jeho kamarádství. Je to skoro zvláštní, ale ta první návštěva fitka mně vlastně změnila život. Za to o co mne obohatila mohu poděkovat a vřele děkuji Janu Fránovi.

Alena Pechová, 30 let

Dnes už vím, že to nebyla náhoda, které mne svedla dohromady při úvodní hodině v jednom pražském fitness centru s trenérem Honzou Fránou. Prostě jsem si ho zasloužila. Potřebovala jsem se dostat ze zdravotních potíží způsobených dlouhodobým opomíjením cvičení a Honza Frána mne naprosto odborně a bezpečně provedl všemi úskalími. Vždy přesně věděl i ví, jaký cvik a proč je pro mne vhodný. I v těhotenství. Ví, na co mám, a kdybych měla chuť náhodou podceňovat své síly a polevit, tak mi to připomene a dokáže mne motivovat. Cvičíme spolu již 3. rok!

Viktor Dvořák, 48 let

Když jsem se v dubnu roku 2009 rozhodnul pod nátlakem vlastní potřeby, svědomí a zároveň na doporučení kamaráda Tomáše, pro svojí první návštěvu krásného FACE CZECH FITNESS v Praze Stodůlkách, ještě jsem netušil, jaké mám a budu mít štěstí, že jsem se dostal do dlouhého rozvrhu osob cvičících pod vedením osobního trenéra pana Jana Frány. A pro své tvrzení mám samozřejmě celou řadu argumentů a zkušeností. Nejen že je Honza absolutní profesionál a aktivní sportovec, ale také výborný kamarád a kvalitní člověk. Tréninky pod jeho vedením jsou vždy předem „vymyšlené“ a respektují cvičence ve všech směrech – věk, celkový stav kondice, svalové a silové dispozice, respektive indispozice. Jeho hodiny jsou zajímavé a kreativní, nestereotypní, kombinující různé tréninkové metody, vždy s pečlivým a na sebe navazujícím a promyšleným výběrem cviků, jejich množství, sérií a opakování. Dnes, to je cca po šesti měsících pravidelného cvičení, jsou patrné výsledky působení mé vůle, koordinace cvičení a stravy, ale především kvalitní a poctivé práce osobního trenéra Jana Frány. A tedy s heslem „tréninky pod takovým vedením skutečně někam vedou, vítejte ve světě bolesti a železa“.

Blanka Kvasničková, 36 let

Jednou o vánocích jsem dostala jako dárek permanentku do fitka. Nikdy jsem ve fitku nebyla, tak bylo jasné, že jako matka dvou dětí sama začít nemůžu. Tak jsem se vypravila to okouknout. Vidím to jako dnes, jak stojím před fotkami trenérů na nástěnce ve fitku a čtu si jejich nabídku. Honza stál úplně náhodou kousek vedle, měl  zrovna trénink, tak jsem ho oslovila a rovnou jsme si domluvili hodinu. Měla jsem ze všeho obavu, jestli to zvládnu po dvou dětech, jestli se mnou půjde něco udělat. Na začátku jsme si řekli, co od cvičení očekávám, dostala jsem takový orientační stravovací plán, kterého se držím, a začala jsem cvičit. Když jsem po dvou měsících viděla výsledky, tak mě to začalo i bavit, a hlavně jsem pochopila, že cvičit je normální, že nikdo není hubený jen tak …Honza mě vždy vysvětlí připravený trénink a hlavně dohlíží na správnost a provedení každého cviku…Snaží se ze mě dostat maximum, i když někdy brblám, že už nemůžu!!!  Je důsledný profík a skvělej člověk. Dodnes si říkám, že mě Honzu seslalo  nebe  za odměnu!!! Lepšího trenéra jsem si nemohla vybrat. Cítím se lépe, místo vel.“ L „  mám  „M“ a hodlám ve cvičení pokračovat!!!

Copyright: Využití filmových, obrazových a textových materiálů na webu fitness-trener.net není povoleno. Neoprávněné kopírování obsahu bude postihováno v souladu se zákonem č. 121/2000 Sb. dle §1 a 2. V případě zájmu o spolupráci prosím kontaktujte společnost Jan Frána.